Понеделник, 04 Декември 2023 13:06
7 от 7 за Марица. ЦСКА и Левски след лидера през зимната пауза при жените

Столичните ЦСКА и Левски заеха местата след лидера Марица (Пловдив) в паузата между двата полусезона. През изминалия уикенд се изигра последният 7 кръг от есенния дял на Национална Волейболна DEMAX+ лига, а първенството при дамите ще бъде подновено през февруари 2024 г.

Шампионът Марица ще зимува като непобеден в шампионата. "Жълто-сините" спечелиха гостуването си на Хектор с чиста победа 3:0 (25:12, 25:10, 25:17). Така те събраха 21 точки и имат само един допуснат гейм.

На втората позиция се утвърди ЦСКА, който в директен сблъсък за него взе дербито срещу Славия 2017 с 3:1 (25:17, 19:25, 25:20, 25:18). "Червените", които бяха домакини в този двубой, поведоха след убедителна игра в първия гейм, но "белите" изравниха. Силната игра на блокада даде предимство за армейския тим, който не се разколеба в следващите две части и затвори срещата. Това е шести успех за ЦСКА. Славия 2017 регистрира трета загуба, но остана в топ 4.
Левски София се възползва от грешката на "белите" и след свой категоричен успех срещу Марица 2022 зае третата позиция след първия полусезон. "Сините" завоюваха пета победа, а тя дойде на свой терен и без да допуснат гейм - 3:0 (25:17, 25:6, 25:16).

Дея спорт се закани за нов успех в Национална Волейболна DEMAX+ лига и го постигна. Бургаският тим, който е новак в шампионата, зарадва своята публика с чиста победа срещу друг морски тим – Варна ДКС - 3:0 (25:14, 25:15, 25:16).