Четвъртък, 23 Ноември 2023 15:33
Монтана и ЦСКА с победи номер 4 в efbet Супер Волей
Снимка: НВЛ

През седмицата се изигра междинният 6-ти кръг в efbet Супер Волей, като два мача от програмата му бяха отложени заради европейско участие на клубовете. В три от срещите успехът бе за гостуващия тим, а програмата бе открита с победа у дома на шампиона Нефтохимик 2010.

Нефтохимик 2010 (Бургас) записа трета победа в efbet Супер Волей след домакинско 3:0 (25:23, 29:27, 25:19) срещу Марек Юнион-Ивкони (Дупница). Най-полезен за бургазлии бе новото попълнение Бранимир Грозданов, който отбеляза 13 точки, а най-резултатен стана Венелин Кадънков с 15 точки. За гостите от Дупница 12 точки реализира Димитър Дулчев.

ЦСКА постигна чиста победа с 3:0 (25:20, 25:20, 25:13) при гостуването си на Раковски-1964 и след успеха в Севлиево зае място в топ 3 на временното класиране. "Червените" вече са с 12 точки и четири победи. Най-резултатен бе Страхиня Бързакович с 14 точки, а за „Най-полезен играч" бе определен Делчо Раев. За Раковски-1964 по 8 точки реализираха Калоян Вълчинов и Дейвид Барутов. Домакините не успяха да запишат първата си победа през сезона и продължават да заемат последната 12-та позиция с 0 точки.

Четвърта победа в шампионата записа и Монтана. Тимът, воден от Даниел Пеев, също спечели гостуването си на Черно море с 3:1 (23:25, 25:23, 25:19, 28:26). Това отреди на тима четвърто място във временното подреждане. Във втора поредна среща MVP стана Денислав Бърдаров.

Домакинско поражение записа и Добруджа 07, който в много оспорван 5-геймов двубой отстъпи пред Берое 2016. Тимът от Стара Загора регистрира втората си победа в първенството след 3:2 (25:20, 30:28, 19:25, 20:25, 15:12). Топреализатор стана Спас Байрев със страхотните 39 точки за Берое 2016. По 21 точки за тима от Добруджа се отчетоха Димитър Маринков и Николай Иванов.