Понеделник, 13 Ноември 2023 16:19
Дея Спорт с първа победа в Национална Волейболна DEMAX+ лига

Марица (Пловдив) взе дербито срещу ЦСКА в Национална Волейболна DEMAX+ лига, нанасяйки първо поражение на "червените". Левски София се възползва от загубата на ЦСКА и след свой успех се изкачи до втората позиция. Новакът Дея Спорт записа първата си победа в шампионата при дамите. Ето какво се случи в 4-ия кръг:

Дея спорт (Бургас), воден от новия треньор Антон Петров, се наложи с 3:0 (28-26, 25-20, 25-18) като гост на УВК Хектор. Това е първи успех за клуба в женския елит. След оспорван първи гейм в залата в Драгоман бургаският клуб бе категоричен в следващите два, не допускайки домакините да поведат нито веднъж. Дея спорт е на шеста позиция с 4 точки, а Хектор е с точка по-малко на седмото място.

На пета позиция се изкачи Марица 2022, след като постигна втората си победа от началото на сезона и събра 6 точки в актива си. На свой терен пловдивчанки се поздравиха с чист успех над ДКС Варна – 3:0 (25-14, 25-21, 25-15). Варненки, които стояха равностойно на противника си само във втория гейм, остават единственият отбор в лигата без победа и точков актив, което им отрежда последната позиция.

402032249 1207112240209839 4233313206513639932 n

Лидер остава Марица (Пловдив) с пълен актив от 12 точки и четири поредни победи. Непобедените шампионки този път взеха дербито с финалиста от предишния сезон ЦСКА с 3:0 (25-23, 25-22, 25-18). Поражението е първо за ЦСКА, който заема трета позиция със 7 точки.

Двубоят се игра в зала "Сила" в Пловдив. Домакините започнаха силно срещата и водеха през целия първи гейм, като в средата му разликата достигна 6 точки, но след това "червените" върнаха интригата, но не успяха да поведат нито веднъж. Не такава бе ситуацията във втория, който вървеше под тяхна диктовка. Столичният тим успя дръпна с 5 точки (12:7), а Марица изравни при 18:18. Последваха оспорвани минути с игра точка за точка. Поредица от 4 поредни точки на "жълто-сините" им донесе успех и в тази част. В третата само началните разигравания бяха оспорвани, като Марица пое контрола при 4-3 и започна да трупа разлика. В края тя достигна дори 7 точки. Най-резултатна за шампионките стана Виктория Коева с 23 точки, 9 добави Мария Кривошийска, а с 8 се отчете Борислава Съйкова. За ЦСКА най-резултатна стана Мария Златанова с 10 точки.

IMG 7977  1699726250

Левски София измести ЦСКА от втората позиция след успех в интригуващ петгеймов мач срещу Славия 2017 - 3:2 (25-22, 21-25, 25-20, 22-25, 15-6). Столичното дерби се игра в зала "Панайот Пондалов" при сериозен интерес от трибуните. "Сините" на два пъти повеждаха в мача, но домакините се връщаха, за да се стигне до тайбрек. В него гостенките, водени от Петър Шопов, поведоха от самото начало и бързо натрупаха комфортна преднина, която увеличаваха до края. Силно представяне в срещата направиха южноамериканките Гуадалупе Рамела и Карла Морейра, които реализираха общо 37 точки. Аржентинката завърши с 19 точки (2 блока), а бразилката – 18 (3 блока).

Славия остава на четвърто място във временното класиране, като има по 2 и загуби, както и актив от 7 точки.