Петък, 21 Май 2021 18:18
България А загуби от Словения А на старта на турнира в Любляна
Снимка: bvf.bg

Мъжкият национален отбор на България А състав загуби от Словения А състав с 1:2 (25:23, 14:25, 21:25) в първия мач от приятелския турнир в Любляна.

Надпреварата предшества старта на Волейболната лига на нациите в Римини (Италия), като е подготовка за домакините от Словения, Сърбия и „лъвовете“.

Стартов състав на България: Георги Сеганов, Цветан Соколов, Мартин Атанасов, Аспарух Аспарухов, Николай Къртев, Стефан Чавдаров, либеро – Владислав Иванов

Играе се всеки срещу всеки до три гейма. Всеки спечелен гейм ще носи по една точка. Победител в турнира ще бъде отборът с най-много точки.

С най-голям актив за България –А бе Цветан Соколов с 13 точки (2 блока). Аспарух Аспарухов и Николай Къртев завършиха с по 10 точки.

От 19:15 е мачът на България Б състав срещу Сърбия – А състав.