Събота, 13 Март 2021 16:37
България завърши с категоричен успех на Балканиадата U16
Снимка: cev.lu

Националният отбор на България за девойки под 16 години завърши с категоричен успех Балканиадата в сръбския град Върнячка баня, която е първи кръг от европейските квалификации.

Волейболистките ни се наложиха над Румъния с 3:0 (25:11, 25:12, 25: 18) само за 63 минути в последната си среща от турнира. Така родните представителки са на второ място с три победи, една загуба и 9 точки. Сърбия е с три чисти победи и 9 точки преди последния мач с Турция. Тимът на Румъния е четвърти с една победа, три загуби и 3 точки.

Представителките на Западната ни съседка се нуждаят само от един спечелен гейм, за да триумфират в надпреварата и да се класират директно за Евроволей 2021.

124459 bug - rom 63026

Съставът на България доминираше изцяло над румънките в този мач. Националките ни бяха по-добри на всички елементи в играта, като взимаха голям аванс, поддържаха го докрай и затвориха мача в три гейма.

124459 bug - rom 63029

Реализатор за България стана Ива Дудова с 27 точки ( 4 аса, 5 блока). Дияна Борисова добави 9 точки (1 ас, 3 блока).

bpe43

В последния си мач Сърбия победи Турция с 3:1 (25:23, 25:10, 18:25, 25: 12) и завърши като първенец в турнира с четири победи от четири мача и 12 точки. Успехът донесе на домакините класиране на Евроволей U16 в Унгария и Словакия. Турция остана на трета позиция с две победи, две загуби и 6 точки.

163602 VB kraj  63080

Младите ни волейболистки ще продължат борбата за достигане до шампионата на Стария континент на втора квалификация през месец май.

Крайно класиране на Балканиадата в Сърбия можете да видите тук.