Петък, 02 Октомври 2020 23:59
България U17 надигра Черна гора с 3:2 гейма
България U17 надигра Черна гора с 3:2 гейма Снимка: cev.lu

Националният отбор на България за девойки под 17 години постигна първи успех на европейското първенство в Черна гора. Младите „лъвици“ надиграха домакините с 3:2 (25:23, 16:25, 25:19, 15:25, 15:10) във втория си мач от група 1 в Подгорица.

Така, след загубата от Турция с 0:3 гейма на старта на надпреварата, сега нашите момичета успяха да се преборят за победа, след трудна и оспорвана битка с домакините. Двубоят продължи повече от два часа борба, като българските волейболистки в крайна сметка показаха повече устойчивост и наложиха волята си. Получи се игра на двата полюса, с много обрати, в които и двата съперника се редуваха във водачеството, като в крайна сметка се достигна до пети решителен гейм. В него родните представителки започваха устремно и поведоха с 8:4, а след това увеличиха разликата на 11:5. Въпреки всички усилия на черногорки за обрат, националките ни успяха да устоят на атаките и спечелиха гейма, а с това и крайната победа с 3:2.

Реализатор за успеха на България стана Виктория Коева с 13 точки ( 1 ас, 1 блок). Ива Дудова завърши с 11 точки (2 аса, 1 блок).

Статистика от мача можете да видите тук.

В третия си мач от група 1, тимът на България среща Словакия на 3 октомври, а двубоят е от 18:30 часа българско време.

Резултати и класиране можете да видите тук.