Събота, 14 Декември 2019 22:34
Марица отбеляза десета победа и е водач в класирането на НВЛ-жени без загубен гейм Снимка: ВК Марица

Марица (Пловдив) завърши с три категорични победи в първия допълнителен турнир от НВЛ-жени, който се проведе в зала Багира в Казанлък. В третата си среща от група А маричанки победиха домакините от Казанлък Волей (Казанлък) с 3:0 (25:15, 25:13, 25:16). Така Марица продължава да бъде без загуба и е първи в класирането на първенството без загубен гейм.

С три успеха се поздрави и тимът на ЦСКА, който е в другата група Б от допълнителния турнир, мачовете от която се провеждат в столичната зала „Христо Ботев“. В последния ден „червените“ надиграха Раковски (Димитровград) с 3:0 (25:18, 25:11, 25:19) и отбелязаха осми успех, като заемат трета позиция във временното класиране с осем победи, два загуби и 21 точки. Отборът на Левски е на втора позиция със същия актив, но с 25 точки.