Петък, 01 Ноември 2019 20:57
Левски надигра ЦСКА с 3:0, във втория кръг на НВЛ-жени

Левски спечели по категоричен начин дербито с ЦСКА в женското първенство по волейбол на България при жените. Съствът на „сините“, воден от Любка Дебърлиева, победи "червените" с 3:0 (25:16, 25:14, 25:21) в мач от втория кръг на шампионата, който се игра в столичната зала „Христо Ботев“.

С това Левски записа втора чиста победа в първенството, като има 6 точки в актива си и е без загубен гейм. С това левскарките заемат втора позиция във временното класиране след отбора на Марица (Пловдив), който е също с 6 точки и без загубен гейм.

Елена Бечева бе най-резултатна за Левски с 19 точки (3 аса, 2 блокади), Моника Кръстева добави 10 точки (една блокада). За ЦСКА единствено Ивета Станчулова завърши двуцифрен актив - 11 точки (една блокада).

Шампионът Марица (Пловдив) записа втора поредна чиста победа в НВЛ-жени. "Жълто-сините" се наложиха над домакините от Казанлък Волей (Казанлък) с 3:0 (25:14, 25:19, 25:16) в среща от втория кръг в първенството, който се игра в зала „Багира“ в Казанлък.

thumbnail IB  7603

Така Марица отбеляза втора чиста победа и оглавява класирането с 6 точки и без загубен гейм. Пловдивчанки имат еднакъв актив с Левски, като засега превъзхождат съперника за първата позиция само по съотношение спечелени/загубени точки в отделните геймове.

Първа победа в първенството записа съставът на Берое (Стара Загора), който надигра Перун (Варна) с 3:0 (25:18, 25:15, 25:16). С това старозагорки заемат трето място в класирането с една победа, една загуба и 3 точки.

Резултати и класиране в женското първенство можете да видите тук.