Четвъртък, 22 Август 2019 19:24
Волейболистите на България U19 загубиха от Иран с 1:3 гейма
Волейболистите на България U19 загубиха от Иран с 1:3 гейма Снимка: fivb.com

Националният отбор по волейбол на България за юноши под 19 години, който е воден от Пламен Христов, загуби от световния шампион за тази възраст Иран с 1:3 (21:25, 25:21, 22:25, 20:25) във втория си мач от предварителна група В на Мондала в Тунис.

Така младите ни "лъвове" отбелязаха второ поражение в турнира, след като на старта отстъпиха на Италия, след петгеймоба битка с 2:3 гейма.

Във временното класиране на групата българските състезатели са четвърти с 1 точка (2 загуби), иранците са втори с 3 точки (1 победа). Първенец е съставът на Италия с 2 победи и актив от 5 точки.

Най-резултатен бе Денис Карягин с 21 точки (1 ас, 3 блокади), Петър Петров приключи с 14 точки (2 блокади). За победата на Иран най-резултатен бе Амир Хосеин с 27 точки (1 ас, 3 блокади), Бардиа Саадат завърши с 18 точки (2 аса, 1 блокада).

Статистика и класиране можете да видите тук.