Четвъртък, 22 Ноември 2018 14:13
Гергана Димитрова, Мира Тодорова и техният Волеро-Льа Кане близо до класиране на 1/8-финали за купата на Претендентите Снимка: cev.lu

Националките Гергана Димитрова и Мира Тодорова и техният Волеро (Льо Кане) са на крачка от 1/8-финал в турнира за Купата на претендентите (Challenge cup), след като победиха като домакини Олимпиакос (Пирея) с 3:0 (27:25, 25:17, 25:14) в мач от 1/16-финалите на надпреварата. Двубоят се игра във френския град Льо Кане, като след оспорван първи гейм, в следващите две части домакините доминираха изцяло и постигнаха победата за 67 минути игра.

Гергана Димитрова завърши с 9 точки (2 блокади) за успеха. Мира Тодорова бе в списъка за срещата, но не влезе в игра.

203916 CEV CANNET OLYMPIACOS 072-LNV

Най-резултатна бе Хайди Казанова Алварес със 17 точки (1 ас, 2 блокади), по 13 точки добавиха Ангелина Лазаренко (3 аса, 4 блокади) и Ана Бйелица (1 блокада). За опонентките им Заскиа Хипе завърши с 13 точки (2 блокади).

Мачът-реванш е на 27 ноември (вторник) от 18:00 ч. б.в. в Пирея, като първи съдия ще е българинът Любомир Сираков.