Понеделник, 09 Юли 2018 11:30
Русия спечели първото издание на Волейболната лига на нациите
Русия стана шампион в първото издание на Волейболната лига на нациите при мъжете. Състезателите на треньора Сергей Шляпников надиграха миналогодишния носител на титлата в Световната лига Франция с 3:0 (25:22, 25:20, 25:23) във финалния двубой на турнира, който се игра във френския град Лил. Въпреки домакинството и подкрепата на публиката, французите не успяха да преборят напористия съперник и да направят нещо запомнящо се на свой терен. Волейболистите на Русия показаха увереност и мобилизация в решителните минути на трите гейма и записаха чиста победа. С това руснаците триумфираха със златото, а домакините остнанаха със сребърните отличия.

Mihaylov

Реализатор в мача бе Максим Михайлов с 19 точки (2 блокади, 3 аса), 12 добави Дмитрий Мусерский (2 блокади, 1 ас). За Франция Ървин Нгапет реализира 16 точки (1 блокада, 1 ас) и бе единственият в тима, записал двуточков актив.

С този успех Русия не само записа името си като първия носител на титлата в Лигата на нациите, но общо досега, печели трофея за четвърти път в световната тнадпревара. Руснаците имат още и 5 сребърни и 7 бронзови медала от най-комерсиалния турнир на Международната федерация (FIVB).

aaa2-db35ae020c1fb4e98b5d60609bd22fce

Бронзов медалист в Лигата на нациите стана тимът на САЩ, който надига актуалните олимпийски шампиони от Бразилия с 3:0 (25:21, 28:26, 28:26) в малкия финал. Така американците, които са печелили Световната лига през 2008 и 2014 година завършиха на трето място, а бразилците оформиха финалната четворка на надпреварата.

GetImage 2

Най-резултатен за победителите стана Аарън Ръсел с 14 точки (1 ас, 50% ефективност в атака), докато неговият съотборник Матю Андерсън добави още 13 точки  (2 аса, 50% ефективност в атака).

За “Селесао" Уолъс де Соуса реализира 15 точки,  а Лукас Сааткамп се отличи с 12 точки.