Събота, 02 Юни 2018 00:51
Теодор Салпаров:  Бяхме по-добрият отбор

Либерото на националите Теодор Салпаров смята, че България е била по-добрият отбор в мача срещу Сърбия и тимът ни е заслужавал да победи. Ето какво каза той след драматичната загуба с 2:3 гейма на старта на група 2 от Лигата на нациите в София

Смятам, че бяхме по-добрият отбор и заслужавахме да победим. Много ме е яд за отсъждането на съдията, защото лично попитах диагонала на сърбите и той ми каза, че има блок. А и се видя на екрана, всички в залата видяха, че има блок. Тогава разликата ставаше 5 точки. Това е една голяма грешка на съдията при това вкъщи. Смятам, че това е престъпление. Жалко е, че после също не можахме да си отиграем наши ситуации. И след като изравниха при 14:14 взеха психологическо предимство и успяха да затворят мача. Борехме се, показахме много добра игра след първия гейм и много съжалявам за нас. Хората, които бяха дошли да ни подкрепят също заслужаваха да победим в този хубав мач. При нас е малко така – или ще излезем и ще направим страхотен мач или ще паднем духом и може Австралия да ни победи. Но сме задължени да спечелим срещу Австралия, за да останем в играта и за класиране на финалите.

Какво каза още Розалин Пенчев можете да видите в неговото интервю във фейсбук страницата на БФВолейбол тук.