Понеделник, 29 Януари 2018 13:10
Добриана Рабаджиева и Христина Русева с основен принос за 11-я успех на Галатасарай
Българските националки Добриана Рабаджиева, Христина Русева и Емилия Димитрова записаха победи със своите отбори в шестнадесетия кръг на турското първенство, като същевременно с отличната си игра бяха в основата на постигнатите успехи.

Добриана Рабаджиева, Христина Русева и тимът на Галатасарай (Истанбул) постигнаха 11-и успех в шампионата, след като се наложиха като гости над Фенербахче с 3:0 (25:23, 25:20, 25:19). Така "Джим Бом" взе реванш от шампионките на Турция, след като в пети кръг успя да спечели само гейм в срещата помежду им.

Доби Рабаджиева записа чудесно представяне и бе втора по резултатност с 14 точки (3 аса, 1 блокада). Хриси Русева завърши с 5 точки (4 блокади). Топреализатор бе Татяна Кошелева с 15 точки (1 ас, 2 блокади). За Фенербахче Еда Ердем Дюндар приключи с 11 точки (1 ас, 1 блокада).

Галатасарай е четвърти с 31 точки (11 победи, 5 загуби), Фенербахче е на трета позиция с 36 точки (13 успеха, 3 поражения). Лидер е Еджзаджъбашъ с 41 точки.

Emi Dimitrova 2018 01

Емилия Димитрова и тимът на Бурса ББСК записаха осма победа в турското първенство, след като се наложиха над Камероолу Бейликдюзю с 3:1 (25:22, 21:25, 25:18, 30:28) в двубой от същия кръг.

Родната волейболистка, която играе на поста диагонал изигра страхотен мач, като стана топреализатор с 27 точки (2 аса, 1 блокада). По 15 точки добавиха Шарлот Лейс (4 аса, 2 блокади) и Фатма Йълдъръм (2 блокади). За опонентките им Яна Кулан приключи с 29 точки (3 аса, 1 блокада).

Бурса заема петото място във временното класиране с 30 точки (8 победи, 8 загуби), Камероолу е десети с 14 точки (4 успеха, 12 поражения).