Четвъртък, 25 Януари 2018 09:42
Марица отстъпи на полския Хемис с 0:3 гейма в група С на Шампионската лига
Марица отстъпи на полския Хемис с 0:3 гейма в група С на Шампионската лига Снимка: cev.lu

Тимът на Марица (Пловдив) записа трета загуба в най-престижния турнир - Шампионската лига, след като отстъпи като гост на полския Хемик (Полице) с националката Страшимира Симеонова в състава с 0:3 (16:25, 24:26, 25:12) в трети двубой от група С на надпреварата.

С изключение на втората част, срещата премина под диктовката на полските шампионки и те реализираха чиста победа.  Така полякините добавиха нови три точки в актива си, като заемат втората позиция във временното класиране на групата с 6 точки (2 победи, 1 загуба). Марица остава на последното място с 0 точки.

184827 240118 IMI IMG 4459

Най-резутатна за българския тим бе Симона Димитрова с 11 точки (2 аса), по 6 добавиха Десислава Николова и Виктория Григорова.

За Хемик Страши Симеонова завърши с 4 точки (2 аса, 1 блокада). Реализатор за победата бе Катаржина Крол със 17 точки (3 блокади).

Статистика от мача вижте тук.

Временно класиране в групите на Шампионската лига вижте тук.

Следващият мач за Марица е на 8 февруари (четвъртък) в Пловдив, отново срещу Хемик.