Четвъртък, 07 Юли 2016 11:55
"Перун" победи "Марица" с 4:0 в НОЛ по плажен волейбол

„Перун“ (Варна) спечели премерата си с „Марица“ (Пловдив) от втория кръг на Национална отборна лига 2016 по плажен волейбол за жени с категоричното 4:0 победи и вече има 8 пункта в челото на временното класиране.  Във втория ден от премерата на пясъчния корт на Южен плаж във Варна Мартина Георгиева-Стоянова & Диана Филипова победиха Симона Николова & Йоана Николова с 2:0 (21:10, 21:18), а Никол Николова & Стефани Кьосева се наложиха над Виктория Ангелова & Дани Найденова с 2:0 (22:20, 21:12).

Преди началото на мач №3 треньорът на „Перун“ Пламен Николов извърши смяна във втората си двойка и в срещата, вместо Лора Илиева, игра Мартина Георгиева-Стоянова. В първия гейм Николова & Николова не успяха да се адаптират достатъчно бързо към тази промяна и варненки го спечелиха с категоричното 21:10.  Втората част бе далеч по-равностойна и вървеше точка за точка до седемнадесетата.  В заключителните моменти опитът на Филипова & Георгиева-Стоянова си каза думата и те затвориха мача след 21:18 и общо 32 минути игра.

Записаните като първи двойки на двата отбора излязоха на терена за мач №4.  Първата част бе много оспорвана. Първоначално Николова & Кьосева дръпнаха в резултата, но с много добри изяви на двете „маричанки“, особено на 16-годишната Виктория Ангелова, те догониха домакините и изравниха. След 20:20 варненки взеха две разигравания, за да затворят гейма при 22:20.  Във втората част на терена сякаш имаше само един отбор. Много грешки в посрещането на „Марица“ дадоха солидно предимство на „Перун“, за да се стигне до убедителното 21:12. Мачът продължи общо 38 минути.

След края на втория кръг „Марица“ остава с актив от 2 пункта и заема третото място във временното класиране.  В следващия трети кръг, на 12 и 13 юли, „Перун“ гостува на втория в таблицата „Божур волей“ (Божурище), а „Марица“ посреща последния – „Локомотив“ (София).

„Локомотив“ остана без точки и след втория кръг

„Божур волей“ (Божурище) спечели първата си премера в Национална отборна лига 2016 по плажен волейбол за жени.  Водените от играещата си треньорка Мария Аладжова момичета не дадоха гейм на своите домакини от „Локомотив“ (София) и във втория ден от втория кръг и затвориха премерата при 4:0 победи. Мария Аладжова & Павлина Дачева се наложиха над Стефани Стоева & Ива Антонова с 2:0 (21:7, 21:7), а Рая Ценова & Вили Ценова надиграха Бригита Славова & Рене Гълъбова с 2:0 (21:13, 23:21).

Не се стигна до сериозна интрига в мач №3, в който се срещнаха вторите двойки на двата клуба. Аладжова & Дачева бяха безкомпромисни със Стоева & Антонова и ги разгромиха с по 21:7 и в двата гейма за 32 минути.

Lokomotiv BojurVolley 01-1096x740

За началото на мач №4 треньорката на „Локомотив“ Бригита Славова направи и втората смяна, на която има право за цялата премера, пускайки себе си в игра като партньор на Рене Гълъбова на мястото на Ралица Михайлова. Получи се доста по-интересен мач. Сестри Ценови бяха убедителни за крайното 21:13 в първия гейм, но във втората част играта бе много равностойна. Геймът продължи след 21-вата точка, а в решаващия момент непредизвикана грешка от страна на „Локомотив“ донесе гейма и мача на „Божур волей“ при 23:21. Този двубой продължи 38 минути.

Вече с 6 пункта в актива си, „Божур волей“ запази второто си място във временното класиране, увеличавайки преднината си от третия „Марица“ (Пловдив). С -4 пункта в своя актив, „Локомотив“ засега остава закотвен на последното четвърто място.

В следващия трети кръг, на 12 и 13 юли, „Божур волей“ посреща лидера „Перун“ (Варна), а „Локомотив“ гостува на „Марица“.