Четвъртък, 06 Ноември 2014 22:21
„Марек Юнион-Ивкони“ започна със загуба в ШЛ

Шампионът на България „Марек Юнион-Ивкони“ загуби с 1:3 (20:25, 27:25, 16:25, 20:25) от „Локомотив“ (Новосибирск) първия си мач от група В на Шампионска лига.

Момчетата на Найден Найденов се представиха достойно срещу руския гранд и успяха да спечелят втория гейм с 27:25. В тази част дупничани изоставаха с 15:21, но направиха страхотен обрат и изравниха резултата. С основен принос за него бе рожденикът Станислав Величков. В следващите два гейма шампионите не успяха да задържат силното си представяне от втората част и така носителят на титлата от 2013 г. спечели първите си три точки.

За „Марек Юнион–Ивкони“ най-резултатен бе Георги Елчинов с 18 точки, а Ангел Велков завърши със 7 точки. За руснаците Николай Леоненко отбеляза 19 точки. След края капитанът на гостите Дейвид Лий заяви, че мачът не е бил лесен за неговия отбор, но е щастлив от победата.

В другата среща от тази група бронзовият медалист от миналогодишното издание на турнира „Ястжебски Вегел“ (Полша) спечели гостуването си на испанския „КАИ Теруел“ с 3:0 (25:20, 28:26, 25:20).