Петък, 15 Март 2019 22:36
Добруджа завърши на четвърто място в редовния сезон след победа над Черно море
Добруджа завърши на четвърто място в редовния сезон след победа над Черно море Снимка: ВК Добруджа

Волейболистите на Добруджа 07 (Добрич) завършиха с успех в редовния сезон в Суперлигата на България. Момчетата на Пламен Христов надиграха категорично у дома Черно море (Варна) с 3:0 (25:19, 25:18, 25:23) в мач от последния 22-и кръг, който се игра в зала "Добротица".

Така добричлии завършиха на четвърто място в крайното класиране на редовния сезон с 15 победи, 7 загуби и 48 точки. Тимът на Черно море остана на десето място с 5 победи, 17 загуби и 19 точки, с което остана извън плейофите в шампионата, но запазва мястото си в елита за следващата година.

В 1/4-финалните плейофи Добруджа среща състава на Монтана, който също приключи с 15 победи и 7 загуби, но зае пета позиция с 44 точки. В тази фаза се играе до две победи от три мача, като домакинско предимство имат добруджанци.

Добруджа 07: Александър Мжелский, Велизар Чернокожев, Давиде Ковач, Игор Антонюк, Александър Кордев, Денис Чавдаров - Николай Тодоров-либеро

Старши треньор: Пламен Христов

Черно море: Азизбек Исмаилов, Евгений Тюрин, Димитър Василев, Симеон Димитров, Николай Колев, Траян Иванов - Христо Христов-либеро (Димитър Славов, Йоан Кайряков, Калоян Балабанов, Даниел Ал Атрааш, Борис Димов)

Старши треньор: Юлиян Тупанков