Събота, 15 Ноември 2014 19:44
„Локомотив 1926“ остана непобеден

„Звездец“ допусна нова загуба във Висшата лига. Отборът от Горна Малина отстъпи на „Локомотив 1926“ с 3:1 гейма.

Първата част започна добре за гостите, които без големи усилия поведоха с 8:4 на първото техническо прекъсване. Отборът на Иван Генков продължи с неубедителната си игра и позволи на съперника да натрупа сериозна преднина - 8:16. При 17:24 на сервис застана разпределителят на домакините, чийто начален удар затрудни противниковото посрещане и „Звездец“ бяха на косъм да изравнят резултата, но пловдивчани не позволиха това и затвориха гейма при 25:23.

Втората част започна ударно за момчетата от Горна Малина, които поведоха с 6:2, но задържаха предимството си само до първата техническа почивка - 8:5. След прекъсването тимът на „Локомотив 1926“ направи 6 поредни точки, за да поведе с 11:8. Пловдивчани не изпуснаха водачеството до края и спечелиха гейма с 25:16.

Третата част започна равностойно, като на първото техноческо прекъсване лек превес имаха домакините – 8:6. Добрата игра на отбора на Иван Генков продължи и след поредица от добри отигравания в защита и на блокада, тимът поведе с 12:6. Те запазиха преднината си и на второто задължително прекъсване на играта – 16:11. „Звездец“ продължи с убедителната игра и успя да спечели гейма при 25:18.

Четвъртият гейм отново започна по-добре за домакините, които поведоха с 4:1 и запазиха преднината си до първата почивка – 8:5. След прекъсването добрите изяви на блокада им помогнаха да поведат с 10:5. Второто техническо прекъсване дойде при резултат 16:11 за тима от Горна Малина. При 18:11 за домакините всичко изглеждаше решено, но не така мислеха момчетата от Пловдив. Те успяха да намалят разликата при 19:14, а при 20:16 след 7 поредни точки „Локомотив 1926“ излезе напред в резултата при 23:20. „Звездец“ направи точка за 21:23. При 21:24 домакините направиха 2 поредни точки, но мощна атака през центъра за пловдивчани сложи край на мача при 25:23.