Понеделник, 05 Май 2014 20:51
„Миньор” поведе на „Тетевен волей” във финалната серия в НВЛ- Висша лига

Отборът на ВК „Миньор”  (Перник) грабна категорично победата с 3:0 срещу ВК „Тетевен волей” в първия  сблъсък между двата тима от финалната серия във Висшата лига.

Домакините от Перник показаха огромна воля за победа, но резултатът от 3:0 не означава, че успехът за тях дойде лесно.

Още в първия гейм от срещата двата тима донесоха на зрителите много волейболни емоции като със сигурност феновете на играта ще помнят дълго маратонската битка именно в тази част от мача. Въпреки че играта тръгна точка за точка  в крайна сметка геймът приключи при резултат 38:36 в полза на „Миньор”.

Волейболистите на двата  отбора демонстрираха отново качествен волейбол и във втория сет, но отново домакините успяха да пречупят опонента си при 28:26 .

Единствено третият гейм приключи в рамките на 25 точки, като от Перник не позволиха изненади и по-сериозно „заплитане” в резултата, като затвориха тази част при 25:23.

Следващият мач  между двата тима е на 7-ми май, като домакини този път ще са волейболистите от ВК „Тетевен волей”. Припомняме, че във финалната серия се играе до две от три победи.