Понеделник, 14 Април 2014 22:25
„Марек Юнион- Ивкони” защити титлата си в Суперлига „Бачково- изворна вода”

Отборът на „Марек Юнион- Ивкони” защити титлата си в Суперлигата „Бачково- изворна вода”  и отново е шампион на България, след като във финал номер 2 надигра Левски Боол с резултат 3:1 ( 25:23; 24:26; 26:24:25:21). В първия сблъсък от финалната серия, игран в петък,  дупничани също взеха победата с резултат 3:1.

В мач, продължил повече от два часа, момчетата на ст.треньора Найден Найденов показаха по-здрави нерви и грабнаха златото. Припомняме, че това е трета поредна година, в която отборът от Дупница е шампион на България.

Сребърните медали тази година отидоха в отбора на КВК Габрово, а бронзът остана именно за „сините” , тъй като те завършиха на трета позиция в редовния сезон.

30 000лв. бе наградният фонд за първите три отбора в класирането. Румен Янчев, председател на НВЛ, и Петър Кънев- първи вицепрезидент на БФВ  връчиха купата и медалите на шампионите, както и чек за 15 000лв. Отборът на КВК Габрово беше награден от Борислав Кьосев – член на УС на БФВ, и Иван Тодоров- вицепрезидент на БФВ. Те получиха и чек за 10 000лв. Левски пък се поздрави с награда от 5 000лв. – с чек , връчен Станислав Николов- изп.директор на БФВ и Милко Багдасаров- член на УС на БФВ.

WP 20140414 009

Двубоят , играл се пред повече от 1200 зрители в столичната зала „Христо Ботев” , предложи на волейболните любители много емоции.

Още от самото начало на първия гейм и двата тима показаха висока класа. Все пак, отборът на „Марек Юнион- Ивкони” съумя да поведе в точковата разлика и да запази предимството си до края на гейма, който волейболистите от Дупница затвориха при 25:23.

И във втората част от мача двата отбора демонстрираха равностойна игра. Този път обаче момчетата на Джузепе Лорицио взеха своето и геймът завърши при 26:24 в тяхна полза.

Със същия резултат (26:24), но в полза на гостите от Дупница приключи третият гейм.

Въпреки добрия старт в четвъртия гейм, Левски не съумя да спечели тази част. Момчетата на Найден Найденов затвориха гейма при резултат 25:21, а с това и самия мач за 3:1.

С победата днес дупничани сложиха точка на спора за титлата в Суперлигата.

WP 20140414 007

Организаторите се бяха погрижили за приятна атмосфера в зала „Христо Ботев”. Някои фенове на волейбола спечелиха парични награди, осигурени от генералния спонсор „Бачково- изворна вода” и „Булстрад Виена Иншуърънс Груп”. Привържениците на волейбола участваха  в забавна игра на сервис, провела се между втория  и третия гейм. Наградите връчи Румен Янчев- председател на  НВЛ и изпълнителен директор на „Булстрад”.

Повече снимки от финала може да видите в нашата "Галерия".