Петък, 08 Юли 2016 21:13
Арда спечели група "А" с пълен актив от 9 точки

Арда (Кърджали), Славия, Виктория Волей (Пловдив) и Миньор (Перник) се класираха за финалната четворка в държавните финали по волейбол за момчета до 15 години, които се провеждат в зала „Борис Гюдеров“ в Перник.

В предварителна група „А“ отборът на Арда завърши като първенец с три победи, 9 точки и два загубени гейма. Славия приключи с една загуба в групата от кърджалийци и последва първенеца на полуфинали.

На трето място остана Черно море (Варна), който ще спори за 5-6 място в крайното класиране. Последни, без победа останаха представителите на Марек, които ще играят за 7-8 място.

Резултати в група "А":

Арда – Черно море 3:1 (25:16, 25:19, 25:27, 25:16)

Марек – Славия 1:3 (21:25, 12:25, 25:22, 26:28)

Крайно класиране:

1. Арда – 9 т

2. Славия – 6т

3. Черно море – 3т

4. Марек – 0т

В предварителна група „Б“ първенец стана Виктория Волей с три победи, 9 точки и без нито един загубен гейм. В последния ден пловдивчани надиграха чисто домакина Миньор с 3:0 в пряк спор за първото място, като перничани останаха на втора позиция.

Трети в групата се нареди тимът на Пирин (Разлог), който ще спори с Черно море за 5-6 място. Четвърти без победа остана Добруджа 07, който ще играе с Марек за 7-8 място.