Неделя, 17 Април 2016 00:16
Волейболистите на  Марек стартираха с трудна победа
Волейболистите на Марек стартираха с трудна победа

Петгеймови драматични мачове се разиграха още от първия ден в държавните финали по волейбол на България за юноши старша възраст (до 20 години), които се провеждат в зала „Спортна“ в Дупница. Така още от старта на надпреварата се видя, че няма изявени фаворити и силите са доста изравнени, като се очертават още интересни сблъсъци.

В предварителна група А, домакините от Марек надиграха Славия (София) с 3:2  (25:19, 25:23, 20:25, 19:25, 15:10), в изключително оспорван двубой, продължил близо 2 часа и 10 минути. Мачът събра над 350 зрители в залата, като атмосферата бе на истинско дерби от Суперлигата. Домакините поведоха с 2:0 гейма, но славистите не се предадоха и на свой ред се въздигнаха, за да докарат мача до тайбрек. Все пак „у дома и стените помагат“, като Марек успя да събере сили наново. Домакините успяха да преклонят съперника зв тайбрека с 15:10 и да да запишат крайната победа.

В другия мач от групата дебютантът Тетевен Волей продължи възходящата си линия от последните седмици, като стартира с чиста победа. Тетевенци, водени от Весела Братоева изненадаха волейболистите на Черно море (Варна) като ги надиграха с 3:0 (25:19, 25:21, 25:22).

С този успех тимът от Тетевен оглави и временното класиране след първия ден в предватилена група А с 3 точки. Втори са представителите на Марек с 2 точки. Трети са волейболистите на Славия с 1 точка, а последен е тимът на Черно море без спечелена точка.

Драматичен развой имаше и в предварителна група Б, където Виктория Волей (Пловдив) надделя над Арда (Кърджали) също след оспорвана петгеймова битка с 3:2 (25:14, 21:25, 23:25, 25:18, 15:11). Волейболистите от Пловдив изоставаха с 1:2 гейма, но направиха пълен обрат, като спечелиха четвъртата част и се върнаха в играта. В петата решителна част те запазиха устрема си и надделяха, а това им донесе крайната победа.

aaa036e4cb16038f90e128d8e39c714f XL-681x401

Волейболистите на Виктория Волей надиграха Арда с 3:2 гейма

По-малко проблеми имаше настоящият шампион ЦСКА, който даде само гейм на Пирин (Разлог). Червените отбелязаха добър старт в шампионата, като победиха съперника с 3:1 (25:21, 20:25, 26:24, 25:21). Така армейците оглавиха касирането на потока след първия ден с 3 точки, следвани от Виктория Волей с 2 точки. Трети са представителите на Арда с 1 точка, а последни засега остават волейболистите на Пирин без спечелена точка.

Надпреварата за титлата продължава на 17 април с двубои от втория състезателен ден на предварителните групи.