Събота, 15 Февруари 2020 09:52
Монтана надигра Хебър с 3:2 гейма
Монтана надигра Хебър с 3:2 гейма Снимка: ВК Монтана

Волейболистите на Монтана надиграха като домакини носителя на Купата Хебър (Пазарджик) с 3:2 (25:23, 21:25, 25:21, 14:25, 15:13) в най-интересния мач от 16-ия кръг на Суперлигата, който се игра в зала "Младост".

Така монтанчани отбелязаха единадесета победа в първенството и заемат четвърто място във временното класиране с 4 загуби и 33 точки, с колкото е и третият Добруджа 07, но с мач повече. Въпреки загубата Хебър запазва втора позиция с 13 победи, 3 загуби и 38 точки.

Преди началото на мача кметът на Община Монтана Златко Живков бе награден от ветераните на Септемврийска слава (Монтана) по повод неговия 60-годишен юбилей и приноса му и огромни заслуги към развитието на волейбола в града.

004628821

След равенството 2:2 в срещата, в решителния пети гейм тимът на Хебър поведе с 5:2 след два аса на Брадли Гънтър. Домакините обаче изравниха при 9:9. Играта продължи точка за точка, като при 14:13 Монтана стигна до мачбол след атака на Миколай Сърнечки. Последва добра защита на домакините и ново успешно нападение на поляка, което доведе до15:13 и успех с 3:2 за Монтана.

Реализатор за победата на Монтана стана Тодор Вълчев с 19 точки (3 блока, 2 аса, 42% ефективност в атака и 47% позитивно посрещане). Радослав Попов (1 ас, 47% ефективност в атака и 59% позитивно посрещане) и полският диагонал Миколай Сърнечки (1 ас и 47% ефективност в атака) пък добавиха по 16 точки за успеха.

За Хебър канадският диагонал Брадли Гънтър завърши с 21 точки (2 блока, 2 аса и 46% ефективност в атака). Македонският национал Александър Ляфтов приключи с 18 точки (2 блока, 2 аса, 61% ефективност в атака и 50% позитивно посрещане).