Четвъртък, 05 Декември 2019 13:03
Левски взе гейм на швейцарския вицешампион в Купата на претендентите
Левски взе гейм на швейцарския вицешампион в Купата на претендентите Снимка: cev.lu
Волейболистките на Левски тръгнаха със загуба в третия по сила европейски турнир - Купата на претендентите (Challenge cup). Представителките на "сините" отстъпиха като гости на швейцарския вицешампион См′Аеш (Пфефинген) с 1:3 (21:25, 21:25, 28:26, 15:25) в първия мач между двата отбора от 1/16-финалите на надпреварата, изигран в зала "МЦХ Льоренакер".

В първите две части швейцарките доминираха на терена и ги спечелиха, като поведоха с 2:0 гейма. Третата част протече идентично, но в ключовите моменти момичетата на Левски набраха инерция, направиха обрат и наложиха волята си след 4 геймбола. В четвъртият гейм домакините, в редиците на които има няколко чужденки, не позволиха повече изненади. Швейцарките направиха голяма разлика, задържаха я докрай  и приключиха гейма след 25:15 в своя полза, а с това записаха и крайния успех с 3:1 гейма.

223649 CEV-Challenge-CUP-3-519-20191204-CJP-4559

Реваншът е на 19 декември (четвъртък) от 17:00 ч. б.в., в София. За да стигнат до решителен Златен гейм и възможност за продължаване напред, то родните волейболистки трябва да запишат успех в реванша с 3:0 или 3:1 гейма. Ако това стане, Златният гейм ще бъде в София.

Най-резултатна за българския тим бе Моника Кръстева с 23 точки (1 блокада), Вангелия Рачковска добави 9 точки. За съперника Дора Гроцер се отчете с 23 точки (6 аса, 1 блокада), 20 реализира Тейлър Фрикано (2 аса, 1 блокада).