Вторник, 17 Септември 2019 00:54
Теди Салпаров: Франция ни натисна със сервис, не успяхме да се противопоставим
Снимка: cev.lu

Либерото на националите Теди Салпаров коментира след поражението с 0:3 гейма от Франция, в група А на Европейското първенство, че е имало очевидна разлика в класите между двата тима и тя е била основната причина за тежката загуба.

Определено французите ни натиснаха много със сервис. Тимът на Франция е един от най-класните отбори и това си пролича в този мач. Питлите винаги са били много неудобен съперник за нас. И днес го показаха отново. Жалкото е, че в първия гейм пипнахме 3-4 мрежи и не успяхме да си направихме нашите контраатаки, когато вървяхме точка за точка. Там ни пречупиха и заслужено победиха.

Сега започваме да се готвим за Италия. Знаехме, че Франция е по-класния отбор в момента, дадохме каквото можахме, но по-добрият отбор победи. Съдиите нямат никаква намеса, съперникът ни победи с огромна разлика. Пожелавам им успех на тях, а ние излизаме в последния мач да се борим срещу Италия. Дай Боже, да покажем добра игра и който е по-добър да победи".

Цялото изказване на Теди Салпаров вижте във видео-интервю на фейсбук страницата на БФВолейбол тук.