Неделя, 05 Януари 2014 02:00
Мъжете също ще играят на Мондиал 2014

Мъжкият национален отбор на България също се класира за финалите на Световно първенство през тази година. Момчетата на Камило Плачи загубиха от Чехия с 2:3 гейма, но запазиха челното място в група I със актив от 7 точки. Българите се нуждаеха от един гейм, за да си осигурят квота за Полша и го направиха още в първата част. Още в началото на първия гейм България поведе и не изпусна водачеството до самия му край, като победиха с 25:22 точки. Във втория гейм ролите бяха разменени. Чехите натрупаха преднина в началото (8:4) и не позволиха на българският тим да я заличи, за да затворят гейма при 25:18. Третият гейм бе изключително оспорван и двата отбора не разрешаваха на противника да се откъсне. След второто техническо прекъсване Чехия направи разлика от 3 точки при 18:15, но Лъвовете бързо изравниха. Няколко грешки от страна на българския тим след 20:20 помогнаха на чехите да поведат с 2:1 (25:22). Четвъртата част също започна оспорвано като разликата на първото техническо прекъсване бе само точка в полза на България (8:7), но до втората задължителна почивка момчетата на Плачи увеличиха аванса си на 3 точки (16:13). До края Лъвовете не допуснаха резултатът да бъде променен и изравниха геймовете след 25:18. Българският тим поведе в началото на тейбрека с 3:1, но чехите успяха да изравнят за 4:4. Размяната на игрищата дойде при преднина от 2 точки в полза на Чехия (8:6). При 11:8 българите успяха да намалят изоставането си до 1 точка за 10:11. А след атака в аут на чехите резултатът бе равен – 12:12. Но въпреки това Чехия измъкна победата след 15:12. Отборът се прибира у дома утре в 22:10 часа с полет от Мюнхен.