Събота, 07 Февруари 2015 19:40
„Звездец“ с втора поредна победа във Висшата лига

„Звездец“ (Горна Малина) постигна втора поредна победа във Висшата лига,  след като надигра у дома  „Славия“ (София) с 3:1 (25:21; 20:25; 25:21; 25:20). Само преди седмица, отново в собствената си зала „Арена Горна Малина“, домакините победиха „Черно море БАСК“ (Варна) със същия резултат. Успехът е общо 3-ти за „Звездец“ през настоящата кампания, който го изкачи на 8-о място с 10 точки.

Домакините започнаха силно мача и поведоха с 8:3 точки. След първото техническо прекъсване гостите успяха да намалят разликата и дори поведоха при 12:11. Все пак момчетата на Иван Генков си върнаха водачеството и имаха 4 точки преднина при втората задължителна почивка. Тимът от София направи няколко добри блокади, за да намали изоставането си, но домакините удържаха аванса си и затвориха гейма в своя полза при 25:21.

Втората част започна по-добре за момчетата на Северин Димитров, които поведоха с 5:1. Домакините успяха да намалят изоставането си едва при 12:12, но „белите“ отново се откъснаха и второто прекъсване дойде при 16:12  в тяхна полза. До края на гейма столичани умело задържаха аванса си и изравниха резултата след 25:20.

Третият гейм започна оспорвано и никой не позволяваше на съперника да натрупа преднина. На първата почивка гостите имаха точка предимство, но след това „Звездец“ успяха да поведат с 3 при 13:10. Северин Димитров поиска почивка, след която тимът му успя да отвърне и изравни при 14:14. Все пак на техническото прекъсване домакините водеха с 2 точки. Последва ново изравняване, но момчетата на Иван Генков не допуснаха повече грешки и затвориха гейма в своя полза след 25:21.

Началото на четвъртата част бе силно за домакините, които поведоха с 8:2. До второто техническо прекъсване преднината им бе намалена само на 2 точки. При 17:15 изглеждаше, че „Славия“ все още имат шанс, но „Звездец“ не позволиха на противника да мисли за различен резултат и спечелиха гейма и мача след 25:20.

Всички резултати от 13-ия кръг на Висшата лига можеш да видиш тук.