Събота, 22 Ноември 2014 22:27
ВК „Ботев“ победи ВК „Звездец“ с 3:0 във Висшата лига

ВК „Ботев“ (Луковит) постигна нов успех във Висшата лига след като победи като домакин отбора на ВК „Звездец“ (Горна Малина) с 3:0 гейма.

Мачът започна равностойно. При 4:4 след добра атака и два поредни аса домакините поведоха с 7:4. Първото техническо прекъсване дойде при 8:5, след което Ботев успяха да увеличат преднината си 11:6. Последваха 2 аса за Звездец, за да бъде намален актива на гостите. Все пак втората пауза дойде при 16:12. До края на гейма домакините от Луковит не изпуснаха водачеството и поведоха с 1:0 гейма.

Началото на втората част бе оспорвано. „Звездец“ взе преднина за 5:3, но домакините обърнаха резултата и на първата техническа почивка водеха с 8:7. При 10:10 „Ботев“ успяха да затруднят посрещането на противника и поведоха 4 точки - 14:10. На второто прекъсване преднината отново бе в тяхна полза - 16:13. „Звездец“ успяха да намалят разликата при 18:17, но домакините не позволиха обрат и затвориха втория гейм при 25:21.

Третата част започна добре за отбора на „Звездец“. С добра игра на блокада момчетата на Иван Генков поведоха с 8:3 при първото техническо прекъсване. След почивката домакините затрудниха противниковото посрещане и намалиха  изоставането си до 7:8. „Звездец“ задържа водачеството до 11:11. Резултатът започна да върви точка за точка, като на второто прекъсване гостите водеха с 16:15. При 18:17 „Ботев“ за първи път в гейма излязоха напред в резултата и не изпуснаха водачеството, за да спечелят частта и мача след 25:19.