Понеделник, 09 Октомври 2017 15:45
Волейболистите на Дунав (Русе) спечелиха приятелски турнир на Висшата лига
Дунав (Русе) спечели приятелски турнир по волейбол за мъже, участници във Висшата лига на България, който се проведе в Пловдив, с домакин ВК Строител и с участието още на Виктория Волей (Пловдив) и Дея Спорт (Бургас).

Волейболистите, водени от Петър Шопов отбелязаха три победи над съперниците си и завършиха като първенец в надпреварата. В първата среща русенци надиграха Виктория Волей с 3:0 гейма. След това Дунав продължи серията си с успех над Строител с 3:1 гейма и срещу Дея Спорт с 3:1 гейма. С това тимът от Русе даде заявка още от началото за спечелване на втората ни група и промоция за Суперлигата през следващия сезон.

Втори в класирането останаха представителите на Бургас, които също са с амбиции за влизане в eлита, като те завършиха с една загуба от Русе. Трети се наредиха волейболистите на Виктория Волей, а на четвърта позиция приключиха представителите на Строител.