Вторник, 24 Март 2015 23:50
„Марек“ поведе с 2:0 срещу „Монтана“, „Добруджа“ с драматичен обрат срещу „Нефтохимик“

„Марек Юнион-Ивкони“ победи ВК „Монтана“ с 3:2 (25:27, 25:16, 27:25, 24:26, 15:10) във втория мач от 1/2-финалната серия в Суперлигата. Така дупничани, които в понеделник взеха и първия двубой със същия резултат, си тръгват от Горна Малина с два успеха и се нуждаят само от още един, за да си осигурят място на финала. Срещата бе истинска битка от първата до последната точка, но в заключителния тайбрек гостите отново надхитриха своя съперник. Следващите два сблъсъка от серията са на 28 и 29 март в Сливница.

В другия 1/2-финален плейоф „Добруджа 07“ (Добрич) надигра драматично „Нефтохимик 2010“ с 3:2 (25:20, 23:25, 22:25, 28:26, 15:11). Бургазлии бяха много близо до спечелването на мача с 3:1, но изпуснаха да затворят четвъртия гейм и домакините измъкнаха срещата след тайбрек. Така играчите на Мирослав Живков взеха реванш за загубата в понеделник с 0:3 и изравниха общия резултат в серията – 1:1.

Следващите два мача ще се изиграят на 28 и 29 март в спортния комплекс в Правец.