Вторник, 03 Март 2015 21:08
„Добруджа 07“ на точка от спечелването на Суперлигата след успех срещу „Нефтохимик 2010“

„Добруджа 07“ (Добрич) победи „Нефтохимик 2010“ с 3:1 (25:21, 26:24, 22:25, 25:21) в отложен мач от 14-ия кръг и оглави еднолично Суперлигата за радост на всички фенове изпълнили зала „Добротица“. Домакините започнаха много силно срещата и поведоха с 2:0, след като измъкнаха втория гейм с 26:24. Бургазлии показаха зъби и спечелиха третата част, но момчетата на Мирослав Живков показаха по най-добрия начин, че навръх националния празник на България искат всички 3 точки и затвориха мача с 3:1 след 25:21 в четвъртия гейм. Така добруджанци изкочиха на първото място с 40 точки и 3 повече от втория ВК „Монтана“, един кръг преди края на редовния сезон. Двата отбора ще излязат един срещу друг в спортната зала „Огоста“ на 8-и март, за да определят кой ще влезе в плейофната битка като шампион след всички срещи в Суперлигата. „Нефтохимик 2010“ пък продължава да заема 4-о място с 34 точки, а в последния кръг ще се изправи срещу ЦСКА в дома на „червените“ „Васил Симов“.