Събота, 28 Февруари 2015 10:35
КВК „Габрово“ приема „Левски Боол“ в търсене на първа победа през 2015-а година

КВК „Габрово“ посреща „Левски Боол“ в мач от предпоследния 17-и кръг в Суперлигата, който ще се изиграе днес от 17:00 часа в спортната зала „Орловец“. Домакините заемат 9-о място с 6 точки и са на 4 от днешния им съперник. Играчите на Любомир Герасимов все още нямат победа през 2015-а година, а единственият им успех в първенството е от 9-ия кръг, когато надиграха пред собствена публика „Миньор“ (Перник) с 3:2. Гостите пък се намират в страхотна форма и записаха две много важни победи в последните няколко кръга, които ги изкачиха на 8-о място и ги измъкнаха от опасната зона. „Сините“ победиха „Арда“ (Кърджали) с 3:1 в миналия кръг, а през седмицата отстраниха вечния съперник ЦСКА и се класираха за финалната осмица на Купа България. Първият двубой между „Левски Боол“ и КВК „Габрово“ през есента, който се игра в зала „Сиконко“, завърши с успех за столичани с 3:2.

И в последния мач от Суперлигата тази седмица „Марек Юнион-Ивкони“ приема в Сливница „Арда“ (Кърджали). Дупничани се намират в серия от 3 поредни загуби, които дойдоха доста изненадващо при положение, че шампионите имаха само едно поражение през целия първи полусезон. Играчите на Найден Найденов не успяха да спечелят дори гейм при гостуването си на „Добруджа 07“ в отложения мач от 12-ия кръг, който се игра тази седмица. Лошата им форма ги свали на 4-о място с 32 точки и ги отдалечи на 5 от първото място. Гостите от Кърджали играят силно тази пролет, но в последния си мач загубиха от „Левски Боол“ с 1:3.  С 8 победи и 8 загуби състезателите на Иван Халачев заемат 7-а позиция с 25 точки. Първият сблъсък между тези два съперника през първия полусезон, който се игра в зала „Арпезос“, завърши с успех за „Марек Юнион-Ивкони“ с 3:2, а кърджалийци допуснаха обрат от 2:0 и аванс от 18:13 в третия гейм.

Ще вземе ли реванш „Арда“ за тази загуба или шампионите ще спрат лошата си серия, предстои да разберем в неделя от 17:00 часа.