Събота, 07 Февруари 2015 20:49
ВК „Монтана“ победи „Арда“с 3:1, КВК „Габрово“ спечели ценна точка срещу „Пирин“

Лидерът в Суперлигата ВК „Монтана“ победи „Арда“ (Кърджали) с 3:1 (25:21, 25:19, 26:28, 26:24) в среща от 14-ия кръг. Домакините трябваше да направят късен обрат в 4-а част, за да вземат всички 3 точки и да зарадват около 200 зрители, които бяха изпълнили спортната зала „Огоста“. Така Георги Братоев и компания продължават да заемат първото място с 33 точки и 5 повече от втория „Марек Юнион-Ивкони“, който в друга среща от този кръг надигра като гост „Миньор“ (Перник) с 3:1 (26:24, 15:25, 14:25, 15:25). Дупничани загубиха първия гейм с 24:26, но взеха убедително следващите три и записаха 11-и успех през този сезон. Играчите на Найден Найденов имат и два мача по-малко от ВК „Монтана“, което ги поставя в отлична позиция за атакуване на първото място. Загубата в днешния сблъсък смъкна „Арда“ на 7-а позиция в класирането с 23 точки. „Миньорци“ пък продължават да заемат предпоследното 9-о място с 4 точки.

В последната среща от този кръг, която се изигра днес, „Пирин“ (Разлог) спечели драматично гостуването си на КВК „Габрово“ с 2:3 (17:25, 30:28, 21:25, 25:23, 13:15). Спечелената точка е добре дошла за домакините, които събраха общо 6 и заемат 8-а позиция. Състезателите на Стоян Гунчев пък продължават да са на 5-о място с 25 точки.

Всички резултати от 14-ия кръг на Суперлигата можеш да видиш тук.