Петък, 05 Декември 2014 20:23
ВК „Монтана“ се върна на победния път в Суперлигата

ВК „Монтана“ победи ВК „Нефтохимик 2010“ (Бургас) с 3:1 (25:18, 30:32, 25:23, 25:23) в най-интересния мач от 8-ия кръг на мъжкия волейболен шампионат. Очакванията за един равностоен и интригуващ двубой в зала „Огоста“ се оправдаха напълно. В четвъртия гейм гостите от Бургас имаха преднина от 4 точки, но домакините направиха обрат и не позволиха мача да влезе в тайбрек.

С този успех момчетата на Атанас Петров поне за ден се изкачиха на първото място в класирането с 19 точки и една повече от ВК „Добруджа 07“ (Добрич), който в събота гостува на новака в Суперлигата ВК „Миньор“ (Перник). Домакините прекъснаха и серията си от две поредни загуби с 2:3 от „Марек Юнион-Ивкони“ и 0:3 от ВК „Пирин“ (Разлог).

За ВК „Нефтохимик 2010“ това бе трета загуба от началото на сезона и с 14 точки заема 5-о място.