Петък, 21 Ноември 2014 19:43
КВК „Габрово“ спечели втора точка след драма срещу ВК „Нефтохимик 2010“

ВК „Нефтохимик 2010“ (Бургас) спечели гостуването си на КВК „Габрво“ с 3:2 (25:23,18:25,14:25,27:25,15:17) в първия мач от 6-ия кръг на НВЛ „Бачково-изворна вода“ Суперлига. Срещата бе изпълнена с много обрати, но в края гостите показаха по-здрави нерви и се поздравиха с успеха.

Момчетата на Любомир Герасимов започнаха по-добре мача и успяха да затворят първата част с 25:23. Бургазлии реагираха по най-добрия начин и след 25:18 и 25:14 поведоха с 2:1. В четвъртия гейм те имаха мачбол при 24:23, а с това и възможност да спечелят пълния актив от точки, но за радост на зрителите в зала „Орловец“, КВК „Габрово“ успя да обърне и да вкара мача в тайбрек след 27:25. В решителната част двата отбора вървяха точка за точка до 15:15, когато гостите спечелиха две поредни и лишиха домакините от първата им победа през този сезон.

Въпреки загубата със спечелената точка КВК „Габрово“ изпревари ВК „Левски Бол“ и с 2 точки заема предпоследното място. За гостите от Бургас това бе 4 победа и с 11 точки се изкачиха на 3-а позиция.