Събота, 16 Март 2019 09:56
Доруджа 07 и Монтана ще се изправят един срещу друг на 1/4-финалните плейофи

След изиграването на всички мачове от последния XXII кръг на редовния сезон в Суперлига на България при мъжете, станаха ясни и двойките в 1/4-финалните плейофи на шампионата.

Регламентът предвижда в тази фаза да участват първите осем отбора от редовния сезон, като те се срещат по схемата 1-8, 2-7, 3-6, и 4-5. Играе се до две победи от три мача, като заелите по-предно класиране тимове имат домакинско предимство в срещите.

Първенецът в редовния сезон Хебър (Пазарджик) ще се срещне с осмия в крайното класиране - Дунав (Русе).

Завършилият на второ място тим на ЦСКА, който надигра Хебър в последния кръг с 3:1 гейма, ще играе със седмия в таблицата - Пирин (Разлог).

Шампионите от Нефтохимик 2010, които приключиха на трета позиция в таблицата ще се изправят срещу Левски София, който завърши шести в таблицата.

Волейболистите на Добруджа 07, които извоюваха четвърта позиция ще се изправят срещу петия в класирането – Монтана.

По програма срещите са насрочени за 20 март (сряда), 23 март (събота) и евентуално 26 март (вторник), ако се стигне до трети решителен мач. Часовете на мачовете ще бъдат обявени по-късно.