Петък, 15 Март 2019 21:53
ЦСКА завърши на второ място в редовния сезон на Суперлигата след като надигра Хебър с 3:1 гейма

Волейболистите на ЦСКА надиграха като гости Хебър (Пазарджик) с 3:1 (25:16, 22:25, 27:25, 25:22) в мач от последния 22-и кръг от редовния сезон, който се игра в местната зала “Васил Левски”.

Така волейболистите, водени от Александър Попов записаха седемнадесета победа в Суперлигата и завършиха на второто място в редовния сезон, с пет загуби и 49 точки. Въпреки загубата тимът на Хебър приключи на първа позиция в редовния сезон, с 18 победи, четири загуби и 50 точки. Шампионите от Нефтохимик 2010 (Бургас) отстъпват в подреждането и остават трети с 16 победи, 6 загуби и 47 точки.

След този развой на предстоящите 1/4-финали в шампионата, първенецът Хебър среща осмия - Дунав (Русе), а вторият в таблицата - ЦСКА ще играе със седмия - Пирин (Разлог).

Завършилият на трето място Нефтохимик ще се изправи срещу Левски София.

Реализатор за победата на ЦСКА стана Венцислав Георгиев, който реализира 24 точки (3 блокади), Симеон Александров добави 12 точки (3 аса, 2 блокади), а Пламен Шекерджиев завърши с 10 точки (1 блокада).

За Хебър Брадли Гънтър отбеляза 21 точки (1 блокада), Александър Симеонов е с 12 т.

Статистика от мача можете да видите тук.