Неделя, 26 Октомври 2014 11:44
Монтана Волей победи "Миньор" с 3:1 гейма

Монтана волей победи като гост "Миньор" с 3:1 гейма.

В началото на първия гейм си личеше по-големият опит на гостите, които започнаха и с доста по-добро самочувствие. На първото техническо  прекъсване те водеха с 8:5. Последва добра игра от тяхна страна, хубави блокади на Минчо Минчев и Денис Чавдаров, които доведоха до значителна преднина за момчетата от Монтана при втория технически таймаут - 16:10. От тук до края на гейма приключването му изглеждаше формално за опитните гости. Не така обаче мислеха играчите на „Миньор”, които  след няколко добри прояви в защита,  се доближиха плътно до противника си в резултата при 18:19. Равенството дойде при 21:21. Последва блокада на Иван Ковачев и сервис- точка на Мартин Симеонов, за да поведат миньорци с 23:21. И както близко изглеждаше победата в гейма, така нещата накрая се оказаха трудни, дори и драматични. Резултатът беше изравняван неколкократно, за да се стигне до 28:26 след атака на Иван Ковачев, който фиксира крайното 28:26 в гейма.

Втората част започна чудесно за миньорци, които поведоха с 3:0. Преднината им се запази до 6:3, когато последваха пет поредни точки за отбора на гостите и първият таймаут дойде при 8:6 в тяхна полза. Това им даде  допълнителна доза самочувствие и те продължиха да натискат. Румен Златанов смени Мартин Симеонов с Владислав Божиков, който направи няколко добри атаки.  Гостите бяха набрали инерция и последния таймаут за перничани при 15:22 само забави нещата. Краят на гейма дойде при 25:18 за гостите и резултатът в отделните части стана 1:1.

Третата част започна добре за минорци и те отново поведоха в началото, макар и само с 2:0. Резултатът беше моментално изравнен при 2:2, за да се "захапят" двата отбора  и на първото техническо прекъсване резултатът да е 8:7 за гостите. Последва успешна тяхна атака и при 9:7 треньорът на „Миньор” реши да не изпуска нещата от контрол и поиска първия си в гейма таймаут. Той не помогна особено, защото веднага след него Любослав Симеонов беше хванат на блокада. Последваха две атаки в аут на Мартин Симеонов и Камен Каменов  и резултатът стана 7:12 в полза но гостите. В игра влезе вторият разпределител Виктор Костадинов, но още при първото му вдигане Иван Ковачев беше хванат на блок в центъра на мрежата и преднината на гостите стана  14:8. Постепенно гостите стигнаха до 19:11. Тук последваха три поредни точки за миньорци, и трите с участието  на Любослав Симеонов, но това помогна само за намаляване на преднината на гостите. Момчетата от Монтана доведоха нещата до 25:18, като последната точка дойде след успешна блокада на резервата Николай Къртев, което даде възможност на монтанци да поледат с 2:1 гейма.

Четвъртата част пак започна добре за домакините, които поведоха с 4:1. Хубавите атаки на Камен Каменов, Иван Ковачев и Любослав Симеонов, както и добрите прояви в защита доведоха нещата до 8:3 при първото техническо прекъсване. В защитата на гостите блестеше либерото Ивайло Лалов, който освен че посрещаше чудесно, извади поне десетина на пръв поглед безнадеждни топки в полето на „Монтана”. При 9:4 за миньорци обаче последваха три поредни  блокади на гостите, които направиха резултата 9:7  преди да дойде успешната атака на Иван Ковачев в центъра за 10:7. При 10:9 Румен Златанов взе първото си прекъсване в гейма. То даде чудесен резултат,защото първо Явор Генов сбърка сервиса, а после Денис Чавдаров направи „бъркане” и резултатът стана 12:9. Последваха няколко чудесни атаки на Камен Каменов и при 15:11 старши треньорът на гостите Атанас Петров беше принуден да вземе прекъсване. Последва по една разменена точка и второто техническо прекъсване  дойде при 16:12. Гостите обаче все пак намериха начин да се доближат при 17:15 и принудиха Румен Златанов да вземе и втория си таймаут за гейма. Блокада на Денис Чавдаров след атака на Мартин Симеонов обаче направи резултата 17:16.Тук в игра на мястото на Мартин Симеонов влезе Владислав Божиков, а хубава атака на Любослав Симеонов възстанови преднината от две точки за миньорци. Равенството дойде при 19:19. Последва размяна на точки, като при 23:22 Атанас Петров взе второто прекъсване за отбора на „Монтана” в гейма. Тогава миньорци направиха добре блокада на Минчо Минчев, но Владислав Божиков сбърка контрата. При  следващият сервис топката не беше посрещната добре и бе отсъдено „бъркане” при опит за вдигане на топката. Последва страхотна игра на монтанци в защита след атака на Любослав Симеонов , а при контрата Явов Генов  не сбърка, за да фиксира крайното 25:23 в гейма и 3:1 в срещата. Миньорци обаче показаха,че ще бъдат корав съперник за всеки, който влезе в зала „Борис Гюдеров”.