Неделя, 02 Декември 2018 13:38
Хебър отбеляза седма поредна победа в Суперлигата
Хебър отбеляза седма поредна победа в Суперлигата Снимка: ВК Хебър

Хебър (Пазарджик) надигра като домакин Дунав (Русе) с 3:1 (25:19, 21:25, 25:18, 25:23) в среща от седми кръг на Суперлигата, която се игра в зала "Васил Левски".

Така пазарджиклии записаха седма поредна победа и продължават да са убедителен лидер във временното класиране на първенствотол с 21 точки. Съставът на Дунав запазва деветото си място със 7 точки (2 успеха, 5 загуби).

Най-резултатен бе Александар Ляфтов със 17 точки (1 блокада), 16 добави Брадли Гънтър (1 ас, 1 блокада). За русенския тим опитният Костадин Стойков приключи със страхотните 27 точки (3 аса, 1 блокада). Стоян Вулджев завърши с 14 точки (2 аса, 1 блокада), но не бяха достатъчни за успех.

Труден успех в този кръг отбеляза тимът на Левски София, като се наложи като гост над Дея спорт (Бургас) с 3:2 (14:25, 21:25, 26:24, 25:20, 15:11). Волейболистите на „сините“ изоставаха с 0:2 гейма, на направиха пълен обрат за крайната победа с 3:2.

47033934 1921298461287406 6380848889498435584 n

Играещият старши треньор на “сините” Владо Николов заби 23 точки (1 ас, 1 блок, 34% ефективност в атака), а Иван Петров добави още 20 точки (4 блока, 42% ефективност в атака, 41% перфектно и 68% позитивно посрещане) за успеха на Левски.

Георги Петров стана най-резултатен в мача с 24 точки (2 аса, 1 блок, 34% ефективност в атака), а Стоян Златев добави още 17 точки (1 блок, 41% ефективност в атака, 26% перфектно и 53% позитивно посрещане).

Така Левски София се изкачва на четвъртата позиция св касирането на Суперлигата 5 победи, 3 загуби и 13 точки. Съставът на Дея е на единадесето място с 3 точки.