Неделя, 18 Ноември 2018 10:38
ЦСКА надигра Левски с 3:1 гейма в пети кръг на Суперлигата

Волейболистите на ЦСКА надиграха като домакини Левски с 3:1 (25:21, 24:26 , 25:18, 25:16) от пети кръг на Суперлигата при мъжете.

Треньорът на ЦСКА Александър Попов изненадващо заложи на Стефан Стоянов на поста разпределител за сметка на Владимир Станков. За Левски на полето се завърна треньорът Владимир Николов, заради проблеми с контузени играчи.

Двубоят бе иззключително равностоен в първите две части, като премина през последователно спечелване на геймовете от страна на "червени" и "сини" за равенството 1:1. В третия гейм при 10:7 Гордан Люцканов се контузи и напусна принудително терена. В състава на Левски дебют в дербито направи 15-годишният син на Владимир Николов – Александър. Поредната контузия в състава на „сините“ оказа своето влияние, като Левски нямаше същите съпротивителни сили, както в началото. ЦСКА имаше водеща роля на терена и спечели следващите два гейма, както и крайната победа с 3:1 гейма.

Венцислав Георгиев бе най-резултатен с 26 точки (2 аса, 4 блокади), Пламен Шекерджиев добави 16 (1 ас, 2 блокади), а Христо Цветанов - 14 точки (2 аса, 4 блокади) за ЦСКА. Владимир Николов завърши с 20 точки (1 блокада) за Левски.

ЦСКА: Стефан Стоянов, Венцислав Георгиев 26, Ивайло Стефанов 9, Пламен Шекерджиев 16, Христо Цветанов 14, Тодор Костов 9 - Мартин Божилов-либеро (Владимир Станков 2, Симеон Александров 5, Георги Татаров 1, Валентин Пейчев-либеро)

Старши треньор: Александър Попов

ЛЕВСКИ: Делчо Раев 1, Владимир Николов 20, Гордън Люцканов 8, Трифон Лапков 6, Теодор Богданов 9, Марк МакГивърн 12 - Ивайло Лалов-либеро (Александър Николов, Самуил Вълчинов 4, Милослав Димов)

Старши треньор: Владимир Николов