Понеделник, 22 Октомври 2018 09:33
Марек надигра Пирин с 3:2 на старта на Суперлигата
Марек надигра Пирин с 3:2 на старта на Суперлигата Снимка: архив
Марек Юнион-Ивкони стартира с драматичен петгеймов успех  в Суперлигата при мъжете.  Волейболистите на Виктор Карагьозов надиграха като домакини Пирин (Разлог) с 3:2 (14:25, 25:21, 25:22, 20:25, 15:12) в среща от първи кръг, която се игра в зала "Спортна".

Двата тима изиграха равностоен и оспорван мач, като  Пирин започна отлично и остави домакините само на 14 точки в първата част. Дупничани се върнаха с пълни сили и изравниха резултата, а ситуацията по размяна на геймовете се повтори. В тайбрека волейболистите на Марек показаха повече устойчивост на свой терен, направиха минимална разлика и я задържаха докрай, а с това спечелиха и крайната победа.

В следващия кръг Марек гостува на Нефтохимик 2010 (Бургас), а Пирин приема Дунав (Русе). Мачовете са на 26 октомври (петък).