Събота, 10 Март 2018 12:22
Нефтохимик на крачка от полуфинал

Нефтохимик 2010 (Бургас) надигра като домакин Марек Юнион - Ивкони (Дупница) с 3:0 (25:21, 25:18, 25:15) в първия мач от 1/4-финалните плейофи в Суперлигата, който се игра в бургаската зала „Младост“. Така играчите на Найден Найденов са на победа от участие на полуфиналите в шампионата.

Вторият мач между двата отбора е на 12 март (понеделник) в Дупница. Играе се до две победи от три мача.

Единствено първият гейм бе оспорван, като двата съперника сменяха лидерството на няколко пъти, но шампионите успяха да запазят преднината си в края на гейма и поведоха в резултата. В следващите две части изненади нямаше и домакините от Бургас спечелиха срещата в три гейма.

Най-резултатен за успеха на Нефтохимик беше Валентин Братоев със 17 точки (3 аса, 67% позитивно посрещане и 74% ефективност в атака), а Жани Желязков добави 12 точки (4 аса и 50% ефективност в атака). За Марек Димитър Дулчев се разписа с 8 точки (36% ефективност в атака).