Вторник, 13 Февруари 2018 22:07
Левски спечели Вечното дерби след обрат над ЦСКА

Волейболистите на Левски надиграха като домакини ЦСКА с 3:2 (21:25, 25:27, 25:23, 25:19, 17:15 ) в мач от деветнадесетия кръг на Суперлигата при мъжете, която се игра в столичната зала „Универсиада“.

„Сините“ направиха страхотен обрат, като изоставаха с 0:2 гейма, но успяха да се върнат в играта, като в петата решителна част повалиха съперника за крайната победа с 3:2.

Двубоят се игра само пред „сини“ фенове, като „червени“ поддръжници не бяха допуснати в залата, а близо 500 зрители проследиха Вечното дерби.

Реализатор за победата на Левски бе Смилен Мляков с 28 точки (4 аса, 1 блок, 42% в атака). Евгений Банов добави 17 точки (1 ас, 4 блока, 40% в атака).

За ЦСКА най-резултатен бе Пламен Шекерджиев със 17 точки (2 аса, 1 блок, 30% в атака).

Успехът донесе единадесета победа за Левски, като тимът запазва шеста позиция в Суперлигата с 8 загуби и 32 точки. ЦСКА също запазва трето място във временното класиране, като има тринадесет поледи, шест загуби и актив от 44 точки.