Вторник, 23 Януари 2018 23:05
Хебър надигра Левски в петгеймова битка

Хебър (Пазарджик) надигра Левски София след петгеймова битка с 3:2 (25:23, 25:22,  23:25, 11:25, 15:13) в мач от 15-я междинен кръг на Суперлигата при мъжете, който се игра в столичната зала „Универсиада“.

С този успех Хебър заема пето място във временното класиране с девет победи, шест загуби и 25 точки. Левски отстъпи на шеста позиция с осем победи, седем загуби и също 25 точки.

Хебър поведе с 2:0 гейма, но допусна изравняване, като Левски успя да вкара мача в тайбрек. В петата решителна част волейболистите на Пазарджик показаха повече характер и устойчивост. Те поведоха с 14:11 и въпреки опитити на „сините“ за обрат, устояха и затвориха гейма в своя полза с 15:13, а с това спечелиха крайната победа.

Най-резултатен за Хебър бе Минчо Минчев с 16 точки (2 блока и 48% ефективност в атака) за победата. Мартин Симеонов и Любослав Симеонов  добавиха 10 и 9 точки за успеха.

За "сините" руснакът Евгений Баннов и Смилен Мляков реализираха по 18 точки.

Статистика от мача можете да видите тук.