Неделя, 21 Януари 2018 16:12
Хебър надигра ЦСКА след петгеймова битка

Отборът на Хебър (Пазарджик) се наложи като домакин след петгеймова драма над ЦСКА с 3:2 (25:21, 16:25, 17:25, 25:21, 15:9) в  мач от 14-ия кръг в Суперлигата при мъжете.

С този успех Хебър записа осма победа, като с шест загуби и 23 точки заема шесто място във временното класиране на шампионата. ЦСКА пък записа четвърта загуба, като с десет победи и 33 точки заема трето място в таблицата.

„Червените“ поведоха с 2:1 гейма, но след изключителна и самоотвержена игра пред собствена публика волейболистите от Пазарджик пратиха мача в тайбрек, след като спечелиха четвъртата част. В последната част играчите на Атанас Петров взеха аванс от 4 точки при 10:6, което бе решаващо за крайния успех.

hebar cska 2017 2018 3

Ивайло Стефанов бе най-резултатен в мача със 17 точки (1 ас, 2 блокади), Иван Крачев завърши с 14 (1 ас, 3 блокади), а Христо Цветанов (3 блокади) и Тодор Костов с по 12 (3 аса, 1 блокада) за ЦСКА. За "армейците" отново не играха контузените Венцислав Георгиев и Яни Георгиев, които пропуснаха и четвъртфинала за Купата с Нефтохимик (0:3).

За Хебър Мартин Палийски записа 15 точки (4 блокади), Александър Ляфтов направи 12 (4 аса, 1 блокада), а Минчо Минчев и Любослав Симеонов (2 блокади) са с по 10 точки.