Петък, 24 Ноември 2017 20:55
Монтана се върна начело на Суперлигата

Монтана се върна на първото място във временното класиране на Суперлигата при мъжете. Тимът от Северозападна България победи Миньор (Перник) с 3:0 (25:19, 25:20, 25:22) в среща от деветия кръг на шампионата.

По този начин тимът, воден от Даниел Пеев, събра 22 точки, с две повече от Нефтохимик 2010 (Бургас) и на три от Пирин. Отборът от Разлог обаче е с мач по-малко. Съставът на Миньор заема десета позиция.

В същия кръг тимът на Нефтохимик 2010 постигна шеста победа в Суперлигата, след като надигра категорично като домакин Арда (Кърджали) с 3:0 (25:17, 25:19, 25:19).

Волейболистите на Найден Найденов доминираха в първите две части, в третата играта вървеше равностойно - точка за точка. В крайна сметка бургаският тим спечели чисто и добави нови три точки в актива си.

Така шампионите заемат четвърта позиция с 20 точки (6 победи и 3 загуби), с равен актив с ЦСКА, но с по-лоша геймова разлика. Арда е на последно място с 5 точки и 9 поражения.