Неделя, 05 Ноември 2017 11:12
Монтана продължава без загуба в Суперлигата

Монтана надигра като гост Добруджа 07 (Добрич) след петгеймова битка с 3:2 (23:25, 25:21, 25:22, 22:25, 15:10) в среща от шести кръг на Суперлигата при мъжете.

Двубоят бе изключително оспорван, като предложи много емоции и обрати на зрителите. Получи се ситуация, в която и двамата треньори бяха извън игрището. Селекционерът на Добруджа 07 Петър Пенев бе на трибуните, поради наказание от предишен мач, а треньорът на Монтана Даниел Пеев напусна скамейката след оспорване на съдийско решение.

Решителната пета част започна равностойно, но при 4:4 Монтана взе преднина и поведе с 8:4.  Въпреки че домакините намалиха изоставането си до 8:9, гостите не позволиха ново равенство в гейма и спечелиха двубоя.

Това е шеста поредна победа за отбора на Монтана, който е лидер в класирането с 16 точки, с една повече от Нефтохимик 2010. Добруджа 07 е на шеста позиция.