Неделя, 29 Октомври 2017 12:34
Хебър спечели гостуването в Дупница

Хебър (Пазарджик) спечели гостуването си на Марек Юнион-Ивкони (Дупница) в драматичен двубой, от петия кръг на Суперлигата при мъжете. Тимът от Пазарджик се наложи над домакините с 3:2 (25:17, 25: 19, 21:25, 37:39, 15:8).

Гостите от Хебър поведоха с 2:0 гейма, но волейболистите на Дупница изравниха като в инфарктния четвърти гейм Марек се наложи с 39:37 и прати мача в тайбрек. Петата част бе за гостите.

Минчо Минчев бе най-резултатен с 26 точки (1 ас) за победата, Мартин Симеонов (3 аса, 3 блокади) и Мартин Палийски (9 блокади) и Александър Ляфтов (6 аса, 1 блокада) добавиха по 17.

За Марек Ангел Велков записа 24 точки (2 аса, 3 блокади), а Димитър Дулчев завърши с 19 точки (2 блокади).

С това Хебър записа трета победа в първенството, като с две загуби и 8 точки заема пето място в класирането. Марек отбляза трета загуба, като с две победи и 7 точки се намира на седма позиция н таблицата.