Четвъртък, 23 Февруари 2017 08:25
ЦСКА надделя над Левски с 3:1 гейма
ЦСКА надделя над Левски с 3:1 гейма Снимки:Бончук Андонов

Мъжкият отбор на ЦСКА надигра Левски София с 3:1 (25:16, 17:25, 25:18, 29:27 ) в отложен мач от седемнадесетия кръг на Суперлигата, който се игра в столичната „Арена Армеец“.

С този успех „червените“ записаха 19-а победа в шампионата, като оглавяват временното класиране с 48 точки. Тимът на Левски отбеляза седма загуба, като с единадесет победи и мач по-малко, поради отложена среща има актив от 33 точки, който му отрежда шесто място във временното класиране.

Вечното дерби отбеляза рекорд по посещаемост в клубния ни волейбол, като близо 6000 зрители бяха на трибуните на „Арена Армеец“. Двубоят се превърна и в истинско шоу, в което имаше напрежение, интрига и емоции до краен предел.

16864629 1187164468070535 573102222371923319 n

Битката бе оспорвана и динамична, като можеше да се стигне и до тайбрек, но „сините“ изпуснаха тази възможност. Четвъртата част б най-равностойна, като резултатът излезе извън 25-та точка. След равенството 21:21, последва истинска битка, точка за точка. След 5 пропуснати възможности, в края на краищата волейболистите на ЦСКА се оказаха по-устойчиви, като надделяха с 29:27, а с това затвориха гейма и мача с един загубен гейм.

Най-резултатен за победата на ЦСКА бе Смилен Мляков с 19 точки (1 ас, 2 блока, 44% ефективност в атака). Пламен Шекерджиев добави още 15 точки (60% ефектевност в атака, 16% перфектно и 32% позитивно посрещане). Христо Цветанов завърши с 12 точки (8 блока, 29% ефективност в атака)

Спас Байрев бе най-резултатен за Левски с 18 точки (4 аса, 39% ефективност в атака), а Симеон Александров и Мартин Павлов добавиха по още 10 точки.

16831857 1187163358070646 8352204449581185582 n

ЛЕВСКИ: Николай Манчев, Спас Байрев, Симеон Александров, Мартин Павлов, Теодор Богданов, Александър Кордев - Ивайло Лалов-либеро (Гордън Люцканов, Милослав Димов)

Страши-треньор: Петър Шопов

ЦСКА: Владимир Станков, Смилен Мляков, Яни Георгиев, Пламен Шекерджиев, Красимир Георгиев, Христо Цветанов - Мартин Божилов-либеро (Ивайло Стефанов)

Страши-треньор: Александър Попов