Неделя, 10 Април 2016 19:30
"Добруджа 07" е новият шампион на България!
Снимка: start-photo.bg

„Добруджа 07“ (Добрич) е новият шампион в Суперлига „Сами-М“! Волейболистите на Мирослав Живков победиха „Монтана Волей“ с 3:0 (25:21, 25:21, 25:18) в мач от №4, който се игра пред пълни трибуни в зала „Добротица“ и така спечелиха финалната серия с 3:1 успеха.

Домакините отново показаха страхотен волейбол пред собствена публика и не оставиха никакви съмнение в това кой е по-добрият отбор. Монтанчани останаха с бронзовите медали, а на второ място завърши първенецът от редовния сезон „Нефтохимик 2010“ (Бургас).

Любопитното е, че през редовния сезон „Добруджа 07“ (Добрич) завърши на 4-о място, но в плейофите показа невероятна форма. Първо на ¼-финалите детронира вече бившия шампион „Марек Юнион-Ивкони“ (Дупница). В ½-финалите се справи с „Нефтохимик 2010“, а на финала срази амбициозния „Монтана Волей“.